Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Senyszyn: ekshumacje to gra polityczna, w Smoleńsku nie było żadnego zamachu

dodano 2017-06-07 07:35 w kategorii: Informacje

- Ekshumacje to tylko gra polityczna, która w dodatku ma odwrócić uwagę od tego, że nie było żadnego wybuchu, nie było żadnego zamachu, a wszystkie teorie Macierewicza i Kaczyńskiego legły w gruzach. Teraz trzeba dać Polakom igrzyska - powiedziała prof. Joanna Senyszyn w programie „Więc Jak?” komentując sprawę ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Mianem „przykrej pomyłki” określiła Senyszyn pomieszanie szczątków ofiar i przypomniała, iż w przypadku wielu katastrof szczątki bada się przez rok, a w przypadku katastrofy smoleńskiej mieliśmy do czynienia z ogromnym pośpiechem. - Nie można było tego zrobić szybko, bez pomyłek - dodała polityczka.

Prof. Senyszyn na antenie Nowa TV przypomniała, że do pomieszania szczątków doszło nawet w sytuacjach, kiedy rodziny w Rosji potwierdzały tożsamość ofiar. - Ludzie są w strasznych emocjach, nie robią tego na zimno, z wyrachowaniem - podkreśliła. - Patrzą, wydaje się im, że to ich bliski, a potem badania DNA mogą wykazać, że ręka, czy też noga należy do kogoś innego – stwierdziła. 

Oglądaj cały program "Więc Jak?" z udziałem prof. Joanny Senyszyn, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  2 godziny temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.