Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

dodano 2017-06-22 11:54 w kategorii: Kraj

- 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2017 r. We wniosku SLD do NIK poproszono o poddanie kontroli legalność, celowość, rzetelność i gospodarność działania tzw. podkomisji smoleńskiej. 

- Było to uzasadnione pytanie w związku z tym jak zachował się pan Berczyński, członek tej Komisji, poza tym obywatele mogli by wiedzieć na co idą te wydatki, szczególnie kiedy są one marnotrawione na komunikaty w stylu, iż na pokładzie Tupolewa była bomba termo-baryczna - podsumował Rozenek.

- NIK ma prawo kontrolować tego typu instytucje i tego typu wydatki, niestety do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od Najwyższej Izby Kontroli, obawiamy się, że coś się dzieje złego z tą instytucją. Chciałbym się publicznie zapytać w imieniu wszystkich obywateli pana Krzysztofa Kwiatkowskiego - co się dzieje? Czy to nie jest tak, że Prawo i Sprawiedliwość w jakiś sposób uniemożliwia mu pracę? Być może jest szantażowany, a może są jakieś inne powody, dla których NIK nie może wypełniać swoich obowiązków – dociekał. - Pozostawiam to pytanie otwarte – dodał.

Czytaj też: Wnioskujemy o kontrolę NIK w sprawie podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej

 

 Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  2 godziny temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.