Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Żukowska: Słodkie dzieciaczki kontra złe feministki

dodano 2017-07-05 16:36 w kategorii: Informacje

Za sprytne posunięcie Kaczyńskiego uznała rzeczniczka przekazanie obecnie obowiązującej ustawy o aborcji do TK, który miałby ocenić jej zgodność z konstytucją. - Zdejmie w ten sposób odpowiedzialność z posłów partii rządzącej i będzie miał usprawiedliwienie - to nie my. To próba zadowolenia twardego elektoratu, który domaga się całkowitego zakazu aborcji - uważa Anna-Maria Żukowska.

W programie #RZECZoPOLITYCE Żukowska powiedziała, iż zwolennicy zakazu aborcji chcą swój cel osiągnąć etapami, zaczynając od wykluczenia możliwości legalnej aborcji ze względu na ciężką chorobę genetyczną, przez środowiska pro-life nazywaną przesłanką eugeniczną. Według Żukowskiej nawet nie dojdzie do rozpatrzenia przez komisję petycji projektu ustawy złożonego przez Kaję Godek, który zakłada wykluczenie z obecnej ustawy tego czynnika.

Polityczka SLD przypomniała, że już za czasów rządów SLD w latach 90. TK pod wodzą wówczas prof. Andrzeja Zolla odrzucił projekt poprawki zakładający możliwość aborcji z przyczyn społecznych, uznając ją za niezgodną z konstytucją. - To się może powtórzyć i będzie to bardzo trudno odkręcić. Jeśli taka decyzja zapadnie nie w drodze ustawy, a w drodze wyroku TK, to do końca kadencji Trybunału sprawa może zostać zamrożona - uważa Żukowska.

W jej opinii jeśli TK orzeknie o niekonstytucyjności tego przepisu, będzie to bardzo trudne do podważenia ze względów medialnych. Jak mówiła rzeczniczka, choroby genetyczne to nie tylko zespół Downa, którego jako argumentu używa Kaja Godek, ale znacznie cięższe schorzenia, w tym ciężkie uszkodzenia mózgu lub wręcz jego brak, które dają pewność, że płód nie będzie zdolny do samodzielnego życia. - Zderzenie kampanii medialnej będzie trudne do wygrania dla zwolenników liberalizacji przepisów antyaborcyjnych, będą zdjęcia słodkich dzieciaczków kontra złe feministki, które te słodkie dzieciaczki chcą zabijać - mówiła.

Zapoznaj się z całą rozmową z Anną-Marią Żukowską, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  2 godziny temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.