Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: Andrzej Duda to jest ten sam prezydent, który ułaskawił Mariusza Kamińskiego

dodano 2017-07-28 09:00 w kategorii: Informacje

- Czas wakacji Sejmowych może posłużyć PiS-owi d pozbierania głosów i próby do odrzucenia weta prezydenta Andrzeja Dudy. Partia władzy może użyć wielu argumentów, od prymitywnych takich jak zastraszanie i kupowanie, poprzez załatwiania pracy, aż po wyjmowanie posłów z innych klubów – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „To Był Dzień”.

- Cieszę się z tych dwóch wet, ale to jest ten sam prezydent, który ułaskawił Mariusza Kamińskiego; to jest ten sam prezydent, który zezwolił na rozwalenie Trybunału Konstytucyjnego; to jest ten sam prezydent, który podpisał ustawę dającą panu Ziobrze - najgorszemu ministrowi sprawiedliwości i prokuratorowi generalnemu w historii po transformacji – daje bardzo duże uprawnienia do czystek kadrowych - podsumował Czarzasty.

- Ja się zastanawiam, czy prezydent bardziej występował w obronie swojego honoru, czy też prerogatyw a nie w stawał w obronie Konstytucji - dodał.

Oglądaj cały program "To Był Dzień" z udziałem Włodzimierza Czarzastego, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  2 godziny temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.