Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: PiS w Brukseli skarżył się, iż w Polsce łamane są standardy

dodano 2017-07-31 06:39 w kategorii: Informacje

- Jeżeli dziś Unia Europejska zwraca uwagę polskiemu rządowi, iż łamie on standardy, to mam wrażenie, że obóz władzy ma jakieś zaćmienie. Jeszcze kilka lat temu rząd Platformy Obywatelskiej krytykowany był przez Jarosława Kaczyńskiego, który dokładnie tą samą drogą – do Brukseli – poprzez swoich eurodeputowanych pukał i mówił, że w Polsce łamane są standardy – ocenił Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Proste Pytanie”, odnosząc się do informacji o o wszczęciu przez Komisję Europejską postępowania wobec Polski o naruszenie unijnych przepisów, w następstwie publikacji w piątek w polskim Dzienniku Ustaw ustawy o ustroju sądów powszechnych.

- UE powinna w każdej kluczowej dla państwa sprawie, a taką jest reforma sądownictwa, powinna się wypowiadać. Nie powinna jednak doprowadzać do tego, iż w Polsce będzie rosło przeświadczenie, iż jesteśmy na cenzurowanym w Unii Europejskiej – podkreślił Gawkowski. - Uważam, że gdyby ta procedura była okraszona inną twarzą niż Fransa Timmermansa, byłoby łatwiej – dodał. 

Oglądaj cały program "Proste Pytanie" z udziałem Krzysztofa Gawkowskiego, kliknij tuKomentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  2 godziny temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.