Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: Polska dyplomacja jest postrzegana w Europie, jako niechciany gość

dodano 2017-08-28 13:45 w kategorii: Informacje

- Polacy oraz rząd mogą się obrażać na to co powiedział prezydent Macron we Francji, ale powiedział prawdę. Polska dyplomacja jest postrzegana w Europie, jako niechciany gość, który sam stawia się w kącie - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Ława Polityków”, komentując słowa prezydenta Emmanuela Macron, który stwierdził, iż Polska się izoluje w Europie. 

- Nie dziwmy się, że takie słowa padają i nie dziwmy się, że one padają nie w Polsce, ale w innych krajach, ponieważ już sama nieobecność naszego kraju podczas objazdu po Europie Środkowo – Wschodniej prezydenta Francji,pokazuje, iż nie byliśmy jednym z państw z którym powinno ustalać się kluczowe sprawy, jak choćby dyrektywy dotyczącej pracowników delegowanych. - podkreślił Gawkowski.

- Polska dyplomacja postrzegana jest jak stonka, nikt jej nie chce, a PiS zachwala, że to dobry i pożyteczny owad – dodał.  

Oglądaj cały program "Ława Polityków" z udziałem Krzysztofa Gawkowskiego, kliknij tuKomentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  2 godziny temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.