Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Miller: Sytuacja może wymknąć się spod kontroli

dodano 2017-09-04 07:22 w kategorii: Informacje

- W wielu stolicach świata, zwłaszcza tych, które dysponują bronią atomową, specjaliści zastanawiają się nad scenariuszami a politycy czekają na jakieś sugestie – powiedział Leszek Miller w programie „Fakty po Faktach” odnosząc się do narastającego napięcia, które powstało w wyniku próby nuklearnej przeprowadzonej przez Koreę Północną.

- Przed prezydentem Trumpem są przynajmniej trzy opcje, które musi rozważyć. Po pierwsze, uszczelnienie obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej w Korei Południowej i Japonii. Po drugie, uderzenie militarne, ze wszystkimi wynikającymi stąd konsekwencjami. Po trzecie, rozwiązanie dyplomatyczne, które by szło mniej więcej w takim kierunku jak Iran, czyli negocjacje i próby jakiś koncesji na rzecz Korei Północnej, aby ona nie rozprzestrzeniała broni atomowej – stwierdził były premier.

- Problem polega na tym, iż mamy do czynienia z człowiekiem mało stabilnym psychicznie – dodał Miller były oceniając przywódcę Korei Północnej.  

Oglądaj całą rozmowę z Leszkiem Millerem w programie "Fakty po Faktach", kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  2 godziny temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.